A napirend alakulása

06.30 - 12.00:
  • szabad játék, mindennapos testnevelés, mozgás
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • tízórai, önkiszolgálás, naposi munka
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • komplex foglalkozások, önálló és irányított tapasztalatszerzés
  • levegőzés, séta, szabadidős tevékenységek, szabad játék

12.00 - 15.00:
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • ebéd, önkiszolgálás, naposi munka
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • pihenés mesével, a gyermekek egyéni alvásigényének megfelelően
  • folyamatos ébredés

15.00 - 16.30:
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • uzsonna, önkiszolgálás, naposi munka
  • egészségügyi szokások gyakorlása
  • mindennapos testnevelés, mozgás, szabad játék és szabadidős tevékenységek
  • hazabocsájtás

Az óvoda napi nyitvatartási ideje: 10 óra.
A szülők igényei alapján: 06.30-tól 16.30- ig vagy 07.00-től 17.00-ig

Tevékenységek időtartama:

• szabad játék, szabadidős tevékenység: 4 -5 óra
  • étkezés, pihenés: 3 - 3.5 óra
  • öltözködés, tisztálkodás: 1 - 1.5 óra
  • komplex foglalkozások: 5 - 35 perc

Az óvoda heti terve

Napi 20-30 perc Naponta 05-35 perc
Hétfő Verselés, mesélés Mindennapos testnevelés mozgás Élmények meghallgatása
Kedd Verselés, mesélés Mindennapos testnevelés mozgás Külső világ tevékeny megismerése Természet-társadalom-ember
Szerda Verselés, mesélés Mindennapos testnevelés mozgás Művészeti nevelés Ének, zene, énekes játék, gyermektánc
Csütörtök Verselés, mesélés Mindennapos testnevelés mozgás Külső világ megismerése Matematika Testnevelés
Péntek Verselés, mesélés Mindennapos testnevelés mozgás Művészeti tevékenység Rajzolás, festés, mintázás, kézi munka

A tartalmi jellemzőket folyamatként kezeljük. A tevékenységek rendszerében az ismeretszerzés, a probléma centrikusság komplexen jelentkezik. Nem kiragadjuk, hanem egységében, többoldalú megközelítéssel segítjük a megismerést. Az integrált tevékenységekben a gyermekeknek választási lehetősége van.

Tervezéseinknél hosszabb távon az évszakok lebontása irányadó. A konkrét megvalósításokat a heti tevékenység ötleteire építjük, figyelembe vesszük az elérendő célt és a hozzákapcsolódó feladatokat.

Nem az ismeretanyag halmozása a célunk, hanem hogy minél több alkalommal, sokoldalúan megközelítsük a témát.

Mindig az adott csoportra, s nem a korosztályra tervezünk, ezért minden év elején a csoport jellemzésével kezdjük a hosszabb távú tervezést. Törekszünk a felmenő rendszerben történő ugyanazon nevelői foglalkoztatásra. Nevelőváltásnál fontosnak tartjuk, hogy megismerjük a csoportra vonatkozó előző évi tervezéseket és feljegyzéseket. A tevékenységek hosszú távú megtervezésekor figyelembe vesszük alapelveinket, a gyermekeink szociális és szociológiai helyzetét, a választott programunk irányelveit, a nevelés feltételrendszerét és az óvoda éves tervében megfogalmazott feladatokat.

A lebontott, konkrét heti tevékenységek, komplex foglalkozások tervezésénél irányadó a gyermekek folyamatos megfigyelése, tevékenységük elemzése, élményeik, tapasztalataik és az aktualitások. Rögzítjük a szervezési feladatokat. Összehangoljuk a csoportonkénti együttműködést, napi tevékenységek időpontjait, a helyszínek, helyiségek használatának lehetőségeit.

Aktuális:

Intézményünk az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program TÁMOP-3.1.7 Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése című felhívás keretében pályázatot nyert.

A pályázó neve:
Mezőkovácsházi Négy Évszak Óvoda és Bölcsőde

A projekt címe:
Gyakorlati útmutató a "Fejlődésem lépései" egyéni fejlesztés megvalósításához

Pályázat azonosítószáma: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0473

A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2012.06.01

A projekt fizikai megvalósításának határideje: 2013.01.31

A projekt megvalósításának határideje: 2013.02.28

Egyéb tartalmak:

Napi rend, heti terv
  Hagyományok, ünnepek
  Mezőkovácsháza város weblapja