Híreink:
Fenntartói felhívás 2023
Nyertes pályázat segíti a tehetséggondozást óvodánkban
Tehetségpont lett a Négy Évszak Óvoda és Bölcsőde
Mankala Bajnokság a Négy Évszak Óvoda és Bölcsődében
Nyári ügyelet és nagytakarítás időpontok 2017
FC.Pannon film 1. rész


Aktuális híreinket Facebook oldalunkon a következő linkre kattintva olvashatja:

Intézményünk 2010.-ben adta be a Vöröskeresztes bázisóvoda pályázatát, amit sikeresnek minősítettek, így 2010. június 05.-én a gyermeknapi Vándor-gomba napon ünnepélyes keretek között vettük át Kovács Dávidtól az Ifjúsági Vöröskereszt Országos titkárától a Vöröskeresztes Bázis óvoda címet. Vöröskeresztes Bázisoviként kiemelt célunk a Magyar Vöröskereszt eszméinek, alapelveinek és értékeinek megismertetése a gyermekekkel és rajtuk keresztül a szülői szemléletformálás. A Városi Véradó napon kis műsorral köszöntjük a véradókat ezzel köszönjük meg segítségüket, hagyomány hogy karácsonykor játékokat, ruhát, tartós élelmiszert gyűjtünk a rászorulóknak. Felhívjuk a szülők figyelmét a véradásra és a gyerekeken keresztül ösztönözzük őket önkéntességre, segédkezünk az segélycsomagok kiosztásában.


2015 tavaszán minden feladatellátási helyünk csatlakozott az „Ehető játszókert” programhoz, melyben a Kék Ibolya Kertészet által felajánlott zöldség, gyógy- és fűszernövény palántákat és vetőmagokat ültettek a gyerekek az óvó nénik és dajkák segítségével. Az ovisok játszva kertészkednek, miközben a természet és a környezetvédelem szabályaival is ismerkednek. A közösen, csoportos foglalkozás keretében elvégzett kertészkedés az alkalmazkodóképességüket is fejleszti, de önálló munkára is nevel és a hagyományos paraszti gazdálkodás mellett a biotermesztés, ökogazdálkodás alapjaira is megtanítja a kicsiket. A munka ugyanis nemcsak a növények gondozásáról szól, hanem a vadon termő gyógynövényekkel és azok felhasználásával is megismerteti az óvodásokat. veteményeskertjeinket magas ágyásokkal, és őshonos gyümölcsfákkal bővítettük.


2017-ben újabb mérföldkőhöz érkezett a Mezőkovácsházi Négy Évszak Óvoda és Bölcsőde, Négy Évszak néven regisztrált tehetségpontja, ugyanis elindítottuk tehetségpontunk akkreditációs és európai uniós tehetségpont jelentkezését. A jelentkezést, regisztrációt követően akkreditációs szakértők helyszíni látogatására került sor 2018. január 30-án. A helyszíni látogatás során bemutatásra kerültek a tehetséggondozó munkánkhoz felhasználásra kerülő dokumentumok, a beválogatásra használt szintén saját fejlesztésű szempontsor, műhelynapló, hatásvizsgálatok, fényképek, videók. Bemutattuk a szülőknek és kollégáknak megtartott tanácsadásainkat, továbbá a tehetséggondozásban együttműködő széles partneri hálózatunkat. Az Akkreditált kiváló tehetségpont és Európai tehetségpont címünk ünnepélyes átadására 2018. március 24.-én Budapesten került sor.


2020-ban eredményesen pályáztunk a ZÖLD Óvoda címre, melyet az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából a Magyar Mezőgazdasági Múzeum hirdetett meg. A pályázat hozadékaként az óvodás korosztály sajátos, korcsoportjának megfelelő élményekre és tapasztalatokra építő, azaz tevékenységorientált környezeti nevelésben részesülhet. A ZÖLD Óvoda cím elnyerésével fontosnak tekintjük az óvodai környezeti nevelés feladatainak és az európai normáknak, ezen belül a hazai jellegzetességeknek megfelelő környezettudatos magatartásminták, értékek és életviteli szokások átadását, átvételét. A cím viselésére 3 évig, 2023-ig jogosult intézményünk, a cím további 3 évre szóló viseléséhez újabb az eddigi eredményeket bemutató pályázat beadása szükséges, majd újabb 3 éves eredményes ciklus után pályázhatunk az Örökös ZÖLD Óvoda címre melynek megnyerése után véglegessé válik ZÖLD Óvoda cím viselése.


2021-től újabb címet viselhet az óvodánk, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület BirdLife Hungary által adományozott, MADÁRBARÁT ÓVODA címet. Óvodakertjeinkbe nagy lombú, árnyékadó fákat, bokrokat ültettünk. Igyekeztünk madaraink számára táplálékot, fészkelő és búvó helyeket biztosítani. A madarakról való gondoskodás évszakoktól független állandó tevékenység számunkra. Legfontosabb feladatunk a fészkelő helyek védelme, hiszen alapvetően a kertjeinkben csendes helyen költhetnek tollas barátaink. Ha tojáson ülő madarat találunk, figyelemmel kísérjük a költést, fiókákhoz nem nyúlunk, szükségtelenül nem zavarjuk őket. Veteményesünk megfelelő táplálékforrás a madarak számára. A csoportok kis parcelláiba egy- egy napraforgót, kölest, kukoricát is ültetünk, amit késő őszig a száron is hagyunk, ebből kedvükre csipegethetnek. A különböző apró magvak mellett, sok kártevőt, rovart, csigát, gilisztát, pókot, levéltetvet, hernyót, ehetnek. Óvodakertjeinkbe helyet kaptak a „A” típusú odúk, melyekbe már be is költöztek a kis lakók!

Aktuális:


Intézményünk az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program TÁMOP-3.1.7 Referencia-intézmények országos hálózatának kialakítása és felkészítése című felhívás keretében pályázatot nyert.

A pályázó neve:
Mezőkovácsházi Négy Évszak Óvoda és Bölcsőde

A projekt címe:
Gyakorlati útmutató a "Fejlődésem lépései" egyéni fejlesztés megvalósításához

Pályázat azonosítószáma: TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0473

A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2012.06.01

A projekt fizikai megvalósításának határideje: 2013.01.31

A projekt megvalósításának határideje: 2013.02.28


Egyéb tartalmak:

  Napi rend, heti terv
  Hagyományok, ünnepek
  Eseménynaptár
  Mezőkovácsháza város weblapja

Naptár:

Minimum felbontás: 1024 x 768     Az oldal helyes megjelenítéséhez a böngészőben engedélyezni kell a Java használatát!     Tesztelve: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome